Mateřské centrum Černolice z.s. pokračuje v aktivitách původního mateřského centra Čertíci z Černolic.

Mateřské centrum Černolice, z.s.

Hlavní 64 Černolice, 252 10
budova obecního úřadu, 1.patro
IC:22689851
č.ú.: 1023953677/6100

mccertici@gmail.com

Drakiáda - neděle 3.11.2013

29.10.2013 20:08

První listopadovou neděli pořádáme již tradiční drakiádu pod záštitou MC Čertíci z Černolic.

Děti chytněte své maminky a tatínky a vytáhněte je mezi nás. Sejdeme se v 15 hodin na louce nad hornim rybníkem  (mapa zde).  Kromě rodinných příslušníků je nutné s sebou přinést: 

- draka

- pořádný vítr

- dobrou náladu

- napichovák 

Proč napichovák? Zveme vás na opékání buřtů, které bude součastí akce. U ohně si budete moci prohřát prokřehlé ruce, seznámit se s novinkami v oblasti pouštění draků a určitě plno dalšího.

Pokud hledáte inspiraci na výrobu vlastního draka, zde máte několik typů na webové stránky zabývající se touto problematikou - hobby.cz, www.stavimedraky.rozhled.cz.

A pro zvídavé něco málo o historii pouštení draků. Proč se draci pouští zrovna na podzim? Tradice podzimního pouštění draků pochází z doby, kdy obyvatelé českého venkova dokončili sklizeň úrody z polí a děti měly náhle více volného času než na jaře, kdy musely vypomáhat při zemědělských pracích. „Děti se tehdy bavily mimo jiné i tím, že si pouštěly draky. Nikomu také nevadilo, když na podzim běhaly po zoraných polích, což by se na jaře, kdy byly plochy čerstvě oseté, stát určitě nemohlo,“.

 
Na viděnou v neděli ve tři!

Čertíci z Černolic

 

 


Zvětšit mapu